Work – life – balance

Jak detoxikovat a přenastavit mysl na jednoduchost a spokojenost

 PRAKTICKÝ WORKSHOP PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Současný život na nás klade stále vyšší nároky takřka ve všech oblastech života. Chceme mít práci, která nás baví a zároveň nás uživí, spokojené partnerství, zdraví, smysluplnost, štěstí, materiální zajištění….

Často se tak ocitáme v bodě, kdy na sebe sami vyvíjíme tlak, abychom dosáhli toho, co jsme si vytyčili a zároveň udrželi spokojené ostatní oblasti života.

Jde o rovnováhu. Rovnováhy lze docílit jednoduchostí.

V rámci našeho praktického workshopu se pokusíme rozmotat klubíčko požadavků a nároků, najít rovnováhu mezi příjmy a výdaji svého života.

TEORIE:

Vysvětlíme si základní pojmy:

  • Psychohygiena
  • Definice zdraví
  • Principy pozitivní psychologie

 PRAXE:

Zrevidujeme si současnou situaci pomocí Kruhu života – kde stojím, jak jsou jednotlivé oblasti mého života propojeny a jak spolu souvisí.

Vytvoříte si svoji Energetickou bilanci, která ukáže, co vám energii dává a co bere a přeneseme výsledek do Kruhu života.

Pomocí uvolňující meditace se napojíme na své prožitky a vytvoříme si Mapu zvládnutých peripetií. Pokusíme se najít dary a poznání, které situace přinesly a zaneseme vše do Osy života. Možná objevíme určité životní cykly, možná vlastní zacyklenost…

Pro jednoduché rozhodování v životě si zpracujeme vlastní Hodnotovou ústavu. Většina dilemat v našem životě pramení z toho, že jsme ve vnitřním rozporu mezi vlastními city a hodnotami.

 

NASTARTUJEME ZMĚNU

Základem změny je vždy vytvoření nového zvyku.

Naučíme se jednoduchý program 3 úspěchy denně. Podprahově budeme programovat svoji mysl tak, abychom o sobě smýšleli jako o úspěšné osobě.

Vysvětlíme si princip a práci s Deníkem vděčnosti. Deník vděčnosti je velmi  jednoduchá , avšak efektivní technika pozitivní psychologie, která postupně mění vyzařování člověka. Možná vám to ani tolik nepřijde, ale okolí si po čase všimne, že je s vámi něco jinak.

Na závěr objevíme vzájemně svá pozitiva.

Možná se naladíme příjemnou relaxační meditací a vnitřním úsměvem.

Odejdete s úsměvem, mnoha tipy a grafickými výstupy, se kterými můžete doma dále postupně pracovat.

Doba trvání workshopu: cca 5h

Cena: 490,-Kč